Ardilla

Ardilla
fot. Klara Keler

Jestem etnologiem i dietetykiem. Interesuje mnie kultura (kultura od kulturowy, niekoniecznie od kulturalny). Interesuje mnie też jedzenie. I połączenie tych dwóch. Jedzenie jest czynnością społeczną i uwarunkowaną kulturową. Czasy kiedy człowiek jadł tylko dlatego, żeby nie umrzeć z głodu mamy dawno za sobą.

Biegam. I to bieganie też mnie interesuje.

Kilka ważnych rzeczy o mnie:

Po pierwsze jestem kobietą, to ważne – oznacza, że miewam złe dni i doła bez przyczyny, czepiam się z powodu dupereli i mam kompleksy. Oznacza też, że czasem lubię pogadać o ciuchach, kosmetykach i innych babskich sprawach.

Po drugie mam w sobie dużo z dziecka, to też ważne, bo dzięki temu potrafię cieszyć się z małych rzeczy i patrzeć z optymizmem w przyszłość nawet, gdy wydaje się, że wszystko jest do dupy.

Po trzecie nie jestem chodzącym ideałem, mam wady i wkurzają mnie ludzie, którzy są doskonali i mają dobrą radę na wszystko. Więc bardzo proszę “dobre rady” zachowaj na inną okazję.

Po czwarte nie wciskam nikomu kitu, że opatentowałam sztukę bezstresowego sprzątania, czystego gotowania, czy objadania się bez konsekwencji.

Po piąte w ogóle staram się nie wciskać kitu. Piszę to, co myślę. Jeśli komuś się to nie podoba, nie musi czytać. Nie zachęcam do zakupu zbędnych gadżetów, wydawania pieniędzy bez sensu czy zrobienia rewolucji w życiu.

Po szóste lubię czytać i uprawiać sport. Chyba, że akurat mi się nie chcę i wolę grać na komputerze jednocześnie oglądając telewizję – patrz punkt pierwszy.

Na blogu piszę o zdrowym stylu życia i zdrowym podejściu do zdrowego stylu życia. Piszę też, a może przede wszystkim, o bieganiu. Bieganie i jedzenie to elementy stylu życia.

Pamiętajcie, że styl życia to też zjawisko kulturowe 🙂

Piszę też o innych rzeczach, które wydają mi się interesujące – patrz punkty powyżej.

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować napisz maila na adres:

ArdillaDeColores(małpa)gmail.com